Новий стандарт горловини (РСО 1881)


Особенности стандарта РСО 1881

Ключовою відмінністю нового стандарту є зменшення ваги горловини преформи (так зване «коротке горло») і використання полегшених ковпачків, що дозволяє зменшити кількість поліетилентерефталату, що використовується в преформі, на 1,35 грама і зменшує вагу ковпачка на 0,3 грама. Економія 1,65 грама на одну ПЕТ-пляшку, помножена на мільярди ПЕТ-преформ і кришок, може заощадити сотні мільйонів доларів на рік.


Етикетка ПЕТ (екологічний стандарт) – піктограма Мебіуса

Згідно з міжнародними стандартами, символ петлі (стрічки) Мебіуса використовується тільки у випадках підтвердження відповідності екологічним вимогам. Такий знак відноситься до екологічного маркування. Знак може використовуватися лише для інформування про те, що матеріал (або його частина) виробу підлягає вторинній переробці або, навпаки, використані матеріали можуть бути повторно використані після утилізації. Застосування петлі Мебіуса без відповідних доказів є неприпустимим згідно з міжнародними стандартами.

Загальноприйнятим зображенням петлі Мебіуса є «широкий» варіант умовного позначення, який регламентується формою для знака No 1135 ISO 7000. Саме така конструкція використовується для інформування про обробку продуктів.
Обозначение Мебиуса на пластиковой таре

Також символічне зображення петлі Мебіуса отримало широке поширення і використовується для позначення типу полімеру. При цьому петля Мебіуса містить цифрове і буквене позначення пластика, яких виділяють шість основних різновидів:

Обозначение материала на пластиковой таре

  • PET – поліетилентерефтолат.
  • HDPE — Поліетилен високої щільності.
  • PVC — Полівінілхлорид - це безбарвний, прозорий пластичний, термопластичний полімер вінілхлориду.
  • LDPE — Поліетилен низької щільності (високого тиску).
  • PP — поліпропилен.

 

Можливо, в майбутньому вузькі стрілки у вигляді петлі Мебіуса можна буде замінити рівностороннім трикутником при маркуванні полімерних матеріалів. З такою ініціативою виступив Міжнародний комітет з полімерів Американського товариства випробувань і матеріалів (ASTM). Пропозиція ґрунтується на тому, що використання смугових стрілок Möbius використовується насамперед у контексті переробки та підкреслює основну мету цієї системи маркування – відображення складу продукту.
Обозначение материала на пластиковой таре

Для довідки: у випадку з переробленим вмістом йдеться про частку вже переробленого матеріалу у продукті; Вміст вторинної сировини вказує на можливість подальшої переробки. У першому випадку обов'язково вказується масова частка матеріалу, який піддався вторинній переробці. Для вмісту, що підлягає вторинній переробці, петля Мебіуса застосовується без додаткових цифрових зображень.


Відвантаження товару

пн-пт: 8:00 -16:30
Вихідний: субота, неділя
65085 м. Одеса, вул. Проселочна, 10а.

© 2024 www.demetra-odis.com. All rights Reserved. Розробка сайту fast-shop.com.ua